fbpx

18.12.2024 MTÜ matused

18.12.2024 MTÜ matused

Igal juriidilisel isikul võib ühel päeval saabuda hetk, mil on õige aeg otsad kokku tõmmata. See hetk võib saabuda suure rõõmu ja piduliku lõpupeoga, kui on selge, et kogu loomulik elukaar on läbitud ja kõik organisatsiooni eesmärgid on täidetud.  Võimalik on ka MTÜ vaikne otsasaamine, kus ühingu liikmed on aja jooksul kusagile kadunud ning juhatusel pole ammu enam olnud õieti midagi juhtida. Aga temperamentsema liikmeskonnaga ühingutes võivad asjad ka korraliku suure tüli, draama ja uste paugutamisega kindla lõpu poole söösta.

Olgu kuidas on, lõpetamine ja likvideerimine võiks ikka kõigil MTÜ-del olla lugupidav ja hästi kavandatud. Meenutada tasub häid ühiseid aegu ning hoolitseda, et kogu protsess oleks korrektselt kavandatud ja teostatud.

Kui Sulle tundub, et ka teie MTÜ jaoks on saabunud aeg väärikalt otsad kokku tõmmata, oled väga teretulnud koolitusele. Lilli ja pärgi mitte tuua.

Aeg: 18.12.2024

Maht: 2 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: MTÜ juhatuse liikmed, ühingu liikmed jt.

Koolituse tulemusena:

  • tead, kes ja kuidas teeb lõpetamise otsuse

  • oskad kavandada likvideerimise protsessi

  • tead, millal ja kuidas tuleb rahuldada võlausaldajate nõuded ning koostada likvideerimisaruanded

Metoodika

Koolitus sisaldab õigusnormide analüüse, näiteid nende rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare. Koolituse salvestatakse ning on registreeritud osalejale järelvaadatav 72 h.

Enne koolitust vaata üle oma ühingu põhikiri ja mittetulundusühingute seadus.

.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 10.45
  • MTÜ lõpetamise alused
  • likvideerimise kava
  • likvideerijate ülesanded
10:45-11:00 paus
11:00-11:45
  • likvideerimisaruanded
  • võlausaldajate nõuete rahuldamine
  • vara jaotamine ja dokumentide säilitamine

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedi-juhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

Koolituse hind

Koolituse hind on 49 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

Õppijad räägivad

Klient räägib…

Klient räägib 2 …

KKK

Kas koolitusel tuleb juttu ka vara jagamise erinevatest võimalustest?

Tuleb ikka, vaatame üheskoos näiteid erinevate ühingute põhikirjades sätestatud võimalustest.

Kas me peale koolitust tunnistused saame?

Kahjuks mitte :) Kuna koolitusel ei toimu osalejate teadmiste kontrolli ja me ei tea, kas õppekavas märgitud õpiväljundid on saavutatud, siis tunnistusi ei jagata. Küll aga saame koolituse täismahus läbinud õppijatele väljastada tõendi. Selleks tuleb edastada oma tõendisoov aadressile mty@juhatus.ee koos infoga, mis kuupäeval ja millisel koolitusel osalesite.

Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top