fbpx

25.09.2024 MTÜ juhatuse töökorraldus

25.09.2024 MTÜ juhatuse töökorraldus

Koostöövõimeline ja kompetentne juhatus on suur õnn. Nii ühingu kui ka juhatuse liikmete endi jaoks. Sellise juhatuse liikmed tunnevad oma õigusi ja kohustusi, töötavad meeskonnana, kus igaüks panustab kokkulepitud viisil oma vastutusvaldkonnas ning ühiseid asju arutatakse lugupidavas õhkkonnas ja otsustatakse koos.

Sellisel juhatusel ei ole muret, et kuidas leida uusi kandidaate pärast oma ametiaja lõppu, kuna hästi toimiva juhtorgani liikme kogemust soovivad paljud ja juhatuse liikmeid on võimalik päriselt kah valida.

Aga see ei ole selline õnn, mida optimistlikult õhates oodata. Kaunikõlalise ansamblina mõjuv juhatus ei kappa ootamatult valgel hobusel kohale, vaid on järjekindla töö ja paljude järjestikuste arukate valikute tulemus. Alates juhatuse liikmete määramise põhimõtetest kuni sisese töökorraldusega seotud kokkulepeteni.

Kui ka Sina oled mõelnud, kuidas kavandada ja tööle rakendada tegus juhatus, oled väga teretulnud koolitusele asja uurima…

Aeg: 25.09.2024

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: praegused ja tulevased MTÜ juhatuse liikmed, ühingu liikmed jt

Koolituse tulemusena:

  • tead, kuidas kavandada ühingule sobiv juhatus

  • tead, millal algab ja lõppeb juhatuse liikme ametiaeg

  • oskad analüüsida juhatusesisest tööjaotust

  • tead, kuidas ette valmistada juhatuse koosolekud

Metoodika

Koolitus sisaldab õigusnormide analüüse, näiteid nende rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks. Otsi enne koolituse algust välja ühingu põhikiri ja juhatuse liikme leping. Lugeda tasuks ka mittetulundusühingute seadust.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare. Koolitus salvestatakse ning on registreeritud osalejale järelvaadatav 72 h.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • juhatuse ülesanded
  • juhatuse moodustamine – liikmete arv, ametiaeg ja määramine
  • juhatusesisene tööjaotus
11:30 – 11:45 Paus
11:45 – 13:15
  • juhatuse koosolekud
  • juhtimise jätkusuutlikkus
  • juhatuse liikme leping

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedi-juhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

Koolituse hind

Koolituse hind on 69 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

Õppijad räägivad

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top