fbpx

11.09.2024 MTÜ juhatuse liikme õigused, kohustused ja vastutus

11.09.2024 MTÜ juhatuse liikme õigused, kohustused ja vastutus

Meie arenenud e-riigis võtab juriidilise isiku asutamine umbes tunnikese jagu aega. Ja ka registrile saadetud kandeavaldusele saab sageli juba järgmisel päeval vastuse, et uus juriidiline isik on ilmavalgust näinud. Ja Sinust on saanud õnnelik juhatuse liige.

Aga kes õigupoolest on see uus isik, kelle Sa oled loonud ja kes nüüd alustab iseseisvat elu erinevate õiguste ja kohustuste kandjana? Ja kuidas ta asub tegema erinevaid tehinguid, kui keegi pole teda oma silmaga kunagi näinud ja tahteavalduste tegemiseks pole ilma kõrvalise abita mingit võimalust?

Seda kõike tasuks ehk mõnest õigusaktist uurida, kuid MTÜ juhatuse liikme õiguste ja kohustuste kirjeldamisel on seadusandja olnud üsna napisõnaline. Seaduses on kirjas, et vaja on juhtida ja esindada ning seda tehtagu hoolsalt ja lojaalselt. Siit edasi on aga kõigil vaja iseseisvalt asuda neid määratlemata õigusmõisteid sisustama. Juhatuse liikmele on jäetud ülesandeks nuputada, kuidas just tema ühingu eripära arvestades see hoolas ja lojaalne käitumine välja võiks näha. Aga kui midagi peaks metsa minema, siis selleks puhuks on ka kohtule jäetud vabad käed tagantjärele öelda, kuidas see hoolas ja lojaalne tegutsemine tegelikult oleks pidanud käima. Ja siis on muidugi kahju, et õigel ajal need asjad kahe silma vahele jäid…

Kui ka Sulle tundub, et juriidilise isiku ja juhatuse liikmete vaheline õigussuhe väärib lähemat uurimist, siis on see koolitus just õige koht selleks.

Aeg: 11.09.2024

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: praegused ja tulevased MTÜ juhatuse liikmed

Koolituse tulemusena:

  • tunned füüsilise ja juriidilise isiku õigusvõimega seotud mõisteid

  • oskad analüüsida oma õigusi ja kohustusi juhatuse liikmena

  • mõistad juhatuse liikme vastutuse sisu ja ulatust

Metoodika

Koolitus sisaldab õigusnormide analüüse, näiteid nende rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks. Enne koolitust oleks kasulik üle vaadata oma ühingu põhikiri ja mittetulundusühingute seadus.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare. Koolitus salvestatakse ning on registreeritud osalejale järelvaadatav 72 h.

Ajakava ja teemad

9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • füüsilised ja juriidilised isikud
  • juhatuse 2 funktsiooni
  • juhatuse liikme õigused, kohustused ja vastutus
  • esindusõigus ja selle piiramine
11:30 – 11:45 paus
11:45 – 13:15
  • hoolsuskohustus
  • lojaalsuskohustus
  • kohtupraktika vastutuse rakendamisel

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedijuhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhtorganite liikmete jõustamisel.

Koolituse hind

Koolituse hind on 69 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

Õppijad räägivad

Klient räägib…

Klient räägib 2 …

Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top