fbpx

16.04.2025 MTÜ ja maksud

16.04.2025 MTÜ ja maksud

Elus on mõned üksikud täiesti kindlad asjad ja räägitakse, et nende hulgas on ka maksud. Kuid praktika näitab, et paljudes MTÜ-des on maksud hoopiski suureks üllatuseks. Maksuüllatused on mõnikord toredad ja mõnikord ehmatavad.

Ehmatavate maksude hulgas on sageli teenuse osutamise lepingutega seonduv. Nii mõnegi projektijuhi töötasu on läinud kogu mahus maksude äramaksmiseks, kuna eelarve koostamise ajal ei tulnud meeldegi välja rehkendada, milline summa lisandub töö tegijaga kokku lepitud netosummale maksudena ja uurida, kes seda maksma peaks.

Toredad maksuüllatused (kuigi tagantjäreletarkusena võivad olla samuti pisut mõru maiguga) on seotud MTÜ jaoks kehtestatud maksusoodustustega, mida aruka majandamise käigus oleks hea kasutusele võtta.

Ja see pole veel kõik – kui MTÜ tegevused hoogsalt käima lähevad, ootab ühel hetkel ees käibemaks. Enne seda oleks hea teada mis asi see käive tegelikult on ja millal seda käibemaksu maksma tuleks hakata. Aga see on juba see teema, millest me koolitusel ei räägi sügavuti sõnagi ja vajalik on asjatundja sekkumine. Küll aga on koolitusel tulemas viiteid, et kuidas neid süvauurimist vajavaid asju märgata…

Kui Sulle tundub, et ka teie MTÜ eelistaks maksualastele üllatustele arukat eelarvestamist ja majandamist, siis see koolitus on just see õige.

Aeg: 16.04.2025

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: MTÜ juhatuse liikmed, projektijuhid, ühingu liikmed jt.

Koolituse tulemusena:

  • tead, millised on erinevate tegevuste ja tehingutega kaasnevad maksud

  • tunned juhatuse liikmena ära need olukorrad, kus tuleks küsida maksualast nõu asjatundjalt

  • oskad maksude osa eelarves kavandada

  • tead, millal ja kuidas tuleb maksud ära maksta

Metoodika

Koolitus sisaldab õigusnormide analüüse, näiteid nende rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare. Koolituse salvestatakse ning on registreeritud osalejale järelvaadatav 72 h.

.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • kes peavad makse maksma?
  • töötajate ja teenuse osutajatega seotud maksud ja maksed
11:30-11:45 paus
11:45-13:15
  • erisoodustused
  • kingitused, annetused ja vastuvõtukulud
  • tulumaksusoodustusega ühingute nimekiri
  • maksude deklareerimine

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedi-juhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

Koolituse hind

Koolituse hind on 69 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

Õppijad räägivad

Ma tahtsin koolitusele tulles saada aru, mida tegelikult tuleb teha ja koolitus andis selge pildi asjast. Oluline on teadmine, et juhatuse liige ka vastutab kõige eest, mis juhatuses toimub.

Kaidi on väga hea koolitaja, head näited elust, põhjalikud ja arusaadavad selgitused.

Kersti Täht, Virtsu Arenguselts MTÜ

Õppijad räägivad

Klient räägib…

Klient räägib 2 …

KKK

Kas koolitusel tuleb juttu ka maksude deklareerimisest?

Tuleb ikka, vaatame üheskoos üle nii deklaratsioonide loetelu kui ka deklareerimise tähtajad.

Kas me peale koolitust tunnistused saame?

Kahjuks mitte :) Kuna koolitusel ei toimu osalejate teadmiste kontrolli ja me ei tea, kas õppekavas märgitud õpiväljundid on saavutatud, siis tunnistusi ei jagata. Küll aga saame koolituse täismahus läbinud õppijatele väljastada tõendi. Selleks tuleb edastada oma tõendisoov aadressile mty@juhatus.ee koos infoga, mis kuupäeval ja millisel koolitusel osalesite.

Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top