fbpx

19.04.2023 MTÜ ja maksud

19.04.2023 MTÜ ja maksud

Elus on mõned üksikud täiesti kindlad asjad ja räägitakse, et nende hulgas on ka maksud. Kuid praktika näitab, et paljudes MTÜ-des on maksud hoopiski suureks üllatuseks. Maksuüllatused on mõnikord toredad ja mõnikord ehmatavad.

Ehmatavate maksude hulgas on sageli teenuse osutamise lepingutega seonduv. Nii mõnegi projektijuhi töötasu on läinud kogu mahus maksude äramaksmiseks, kuna eelarve koostamise ajal ei tulnud meeldegi välja rehkendada, milline summa lisandub töö tegijaga kokku lepitud netosummale maksudena ja uurida, kes seda maksma peaks.

Toredad maksuüllatused (kuigi tagantjäreletarkusena võivad olla samuti pisut mõru maiguga) on seotud MTÜ jaoks kehtestatud maksusoodustustega, mida aruka majandamise käigus oleks hea kasutusele võtta.

Ja see pole veel kõik – kui MTÜ tegevused hoogsalt käima lähevad, ootab ühel hetkel ees käibemaks. Enne seda oleks hea teada mis asi see käive tegelikult on ja millal seda käibemaksu maksma tuleks hakata.

Kui Sulle tundub, et ka teie MTÜ eelistaks maksualastele üllatustele arukat eelarvestamist ja majandamist, siis see koolitus on just see õige.

Aeg: 19.04.2023

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: MTÜ juhatuse liikmed, projektijuhid, ühingu liikmed jt.

Koolituse tulemusena:

  • tead, millised on erinevate tegevuste ja tehingutega kaasnevad maksud

  • oskad maksude osa eelarves kavandada

  • tead, millal ja kuidas tuleb maksud ära maksta

Metoodika

Traditsiooniline loenguformaat vaheldub harjutustega. Koolituse ajal on võimalus esitada kirjalikke küsimusi ja kommentaare.

.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • kes peavad makse maksma?
  • millised on MTÜ tegevusega seotud maksud?
11:30-11:45 paus
11:45-13:15
  • kuidas tuleb makse arvestada?
  • millal ja kuidas tuleb maksud deklareerida ja ära maksta?
  • mida tähendab MTÜ jaoks kuulumine tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja?

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedi-juhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

1

Koolituse hind

Koolituse hind on 59 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

.

Õppijad räägivad

Klient räägib…

Klient räägib 2 …

Event FAQs

Kas koolitusel tuleb juttu ka maksude deklareerimisest?

Tuleb ikka, vaatame üheskoos üle nii deklaratsioonide loetelu kui ka deklareerimise tähtajad.

Kas me peale koolitust tunnistused saame?

Kahjuks mitte :) Kuna koolitusel ei toimu osalejate teadmiste kontrolli ja me ei tea, kas õppekavas märgitud õpiväljundid on saavutatud, siis tunnistusi ei jagata. Küll aga saame koolituse täismahus läbinud õppijatele väljastada tõendi. Selleks tuleb edastada oma tõendisoov aadressile mty@juhatus.ee koos infoga, mis kuupäeval ja millisel koolitusel osalesite.

Kohtade arv: 20 (0 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top