fbpx

04.12.2024 MTÜ arengukava koostamine

04.12.2024 MTÜ arengukava koostamine

Arengukava koostamine on huvitav teema ning tõstatab sageli suuri kontseptuaalseid ja eksistentsiaalseid küsimusi. Näiteks, et kumb oli enne, kas muna või kana? Vat seda ei tea.  Aga kumb oli enne, kas areng või kava? Jälle ei tea…

Mõnes ühingus on kava täiesti olemas, kuid arengut ei ole kusagil näha. Nii juhtub enamasti siis, kui otsustatakse sisse osta arengukava koostamise teenus ja tulemuseks ongi väga professionaalselt koostatud arengukava, mille koostamise käigus ei arenenud ühingus eriti keegi ja mida ellu ei rakendata, kuna kavas kajastatud eesmärkide ja tegevuste suhtes puudub inimestel omanikutunne.

Mõnikord on jälle nii, et arengute teemal räägitakse palju, kuid selgeid kirjalikke kokkuleppeid ei ole. Ja siis on uutel ühingusse tulijatel ja ka väljaspool olijatel väga raske aru saada, kuidas võiks selle organisatsiooni plaanid sobituda nende omadega, et tekiks tahtmine panustada ühistes tegevustes oma energiat, vaba aega või raha.

Kui arengukava ja selle koostamise protsess vääriks ka Sinu meelest lähemat uurimist, oled väga teretulnud koolitusele.

Aeg: 04.12.2024

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: praegused ja tulevased MTÜ juhatuse liikmed, ühingu liikmed jt

Koolituse tulemusena:

  • tead, miks on ühingul arengukava vaja

  • oskad kavandada arengukava koostamise protsessi

  • tead, kuidas on omavahel seotud arengukava erinevad osad

  • tead, millal on õige aeg arengukava muuta

Metoodika

Koolitus sisaldab õigusnormide analüüse, näiteid nende rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks. Otsi enne koolituse algust välja ühingu põhikiri, arengukava, viimaste aastate tegevuskavad ja eelarved. Lugeda tasuks ka mittetulundusühingute seadust.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare. Koolitus salvestatakse ning on registreeritud osalejale järelvaadatav 72 h.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • arengukava funktsioonid
  • arengukava struktuur ja koostamise protsess
  • lähteandmete kogumine ja analüüs
11:30 – 11:45 Paus
11:45 – 13:15
  • hetkeolukorra kirjeldus, eesmärkide sõnastamine ja tegevuste valik
  • tegevuskavad ja eelarved
  • arengukava muutmine

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedi-juhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

Koolituse hind

Koolituse hind on 69 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

Õppijad räägivad

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top