27.10.2021 Milline on loll MTÜ juhatuse liige ja kuidas sellist tiitlit vältida?

MTÜ juhatuse liikmetel on sageli jutustada huvitavaid lugusid sellest, kuidas neid juhatuse liikmeks kutsuti ja kui vähe nad sel hetkel teadsid, millised on  tegelikult juhatuse liikme õigused, kohustused ja vastutus. Päris sageli on enne juhatuse valimisi inimestele ligi astutud ka jutuga, et “tule juhatusse, väga oleks ühte juurde vaja…mitte midagi ei pea tegema…”  ja vihjatud, nagu oleks MTÜ kuidagi lihtsam ja kerglasem tegevuse formaat, kui muud liiki juriidilised isikud. Ja sealt edasi on saabunud pikk avastamine, et kuhu ja kuidas ma küll ennast olen lubanud..

See koolitus on mõeldud kõigile MTÜ-de juhatuste liikmetele. Nii neile, kes alles kaaluvad, kas öelda oma “jah”-sõna vastuseks ettepanekule hakata juhatuse liikmeks. Kuid ka kõigile neile, kel see otsus juba tehtud ja nüüd käes aeg asuda uurima, kuidas võetud ülesandeid vapralt ja väärikalt täita.  Aga kindlasti ka kogenud juhatuse liikmele, kes soovib saada kinnitust, et on endiselt õigel teel.

Koolitusel uurime MTÜ juhatuse liikme kompetentsusprofiilis olevaid oskusi ja teadmisi ning iga osaleja saab hinnata oma küpsust ja valmisolekut tegutsemiseks juhatuse liikmena. Vaatame üheskoos läbi ka levinud legendid MTÜ olemuse ja tegevuse kohta ning uurime, mis mittetulundusühingute seaduses tegelikult kirjas on.

Kui vajad nõu ja abi MTÜ juhatuse liikme ülesannete uurimisel ja soovid vahele jätta vähemalt osa teiste poolt tehtud vigadest, oled väga teretulnud!

Aeg: 27.10.2021

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: kõik praegused ja tulevased MTÜ juhatuse liikmed

Koolituse tulemusena:

  • tunned juhatuse liikme ülesandeid

  • oskad analüüsida oma koolitusvajadusi MTÜ juhatuse liikmena

  • orienteerud paremini ühingu õigusruumis

  • oskad anda kolleegile konstruktiivselt tagasisidet

Metoodika

Koolitus sisaldab õigusnormide analüüsi, näiteid nende rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks. Enne koolituse algust tasuks välja otsida ja üle vaadata oma MTÜ põhikiri ja mittetulundusühingute seadus.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • millised on juhatuse 2 funktsiooni?
  • kuidas tunda ära 10 kõige lollimat käitumismustrit MTÜ juhatuses?
  • kuidas sünnivad legendid MTÜ olemuse ja tegevuse kohta?
11:30 – 11:45 Paus
11:45 – 13:15
  • kuidas kujuneb MTÜ õigusruum ja kes selle sisustab?
  • miks on oluline teha koostööd teiste juhatuse liikmetega?
  • kuidas  küsida ja anda konstruktiivset tagasisidet?

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedijuhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

Koolituse hind

Üllatus!

Koolitus on TASUTA  ja selle märksõna palume kirjutada registreerumisel arve maksja ja registrikoodi lahtrisse.

Ja veel… kui tead mõnda MTÜ juhatuse liiget, kes seda koolitust kohe hädasti vajab, siis jaga infot julgesti. Kohti jätkub vaid kiirematele 🙂

Õppijad räägivad

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kirjeldus…

KKK

Väga piinlik lugu, kuid olen juba üsna pika staažiga juhatuse liige ja tahaks nüüd tulla algajate koolitusele kuulama, mis mu ülesanded tegelikult on. Kas see koolitus sobiks ka minusugusele?

Kindlasti! Olete väga teretulnud ja kui soovite näha korralikku muutust juhatuse tegevuses ja töökultuuris, tasuks tulla kogu juhatusega. Koostöö on lihtsam, kui kõik juhatuse liikmed saavad ühtviisi aru oma ülesannetest.

Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse
Go to Top