fbpx

22.05.2024 Milline on loll MTÜ juhatuse liige ja kuidas sellist tiitlit vältida?

22.05.2024 Milline on loll MTÜ juhatuse liige ja kuidas sellist tiitlit vältida?

MTÜ juhatuse liikmetel on sageli jutustada huvitavaid lugusid sellest, kuidas neid juhatuse liikmeks kutsuti ja kui vähe nad sel hetkel teadsid, millised on  tegelikult juhatuse liikme õigused, kohustused ja vastutus. Päris sageli on enne juhatuse valimisi inimestele ligi astutud ka jutuga, et “tule juhatusse, väga oleks ühte juurde vaja…mitte midagi ei pea tegema…”  ja vihjatud, nagu oleks MTÜ kuidagi lihtsam ja kerglasem tegevuse formaat, kui muud liiki juriidilised isikud. Ja sealt edasi on saabunud pikk avastamine, et kuhu ja kuidas ma küll ennast olen lubanud..

See koolitus on mõeldud kõigile MTÜ-de juhatuste liikmetele. Nii neile, kes alles kaaluvad, kas öelda oma “jah”-sõna vastuseks ettepanekule hakata juhatuse liikmeks. Kuid ka kõigile neile, kel see otsus juba tehtud ja nüüd käes aeg asuda uurima, kuidas võetud ülesandeid vapralt ja väärikalt täita.  Aga kindlasti ka kogenud juhatuse liikmele, kes soovib saada kinnitust, et on endiselt õigel teel.

Koolitusel uurime MTÜ juhatuse liikme kompetentsusprofiilis olevaid oskusi ja teadmisi ning iga osaleja saab hinnata oma küpsust ja valmisolekut tegutsemiseks juhatuse liikmena. Vaatame üheskoos läbi ka levinud legendid MTÜ olemuse ja tegevuse kohta ning uurime, mis mittetulundusühingute seaduses tegelikult kirjas on.

Kui vajad nõu ja abi MTÜ juhatuse liikme ülesannete uurimisel ja soovid vahele jätta vähemalt osa teiste poolt tehtud vigadest, oled väga teretulnud!

Aeg: 22.05.2024

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: kõik praegused ja tulevased MTÜ juhatuse liikmed

Koolituse tulemusena:

  • tunned juhatuse liikme ülesandeid

  • oskad analüüsida oma koolitusvajadusi MTÜ juhatuse liikmena

  • orienteerud paremini ühingu õigusruumis

  • oskad anda kolleegile konstruktiivselt tagasisidet

Metoodika

Koolitus sisaldab õigusnormide analüüse, näiteid nende rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks. Enne koolituse algust tasuks välja otsida ja üle vaadata oma MTÜ põhikiri ja mittetulundusühingute seadus.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare. Koolitus salvestatakse ja on registreeritud osalejale järelvaadatav 72 h.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • millised on MTÜ juhatuse 2 funktsiooni?
  • kuidas tunda ära 10 kõige lollimat käitumismustrit MTÜ juhatuses?
  • kuidas sünnivad legendid MTÜ olemuse ja tegevuse kohta?
11:30 – 11:45 Paus
11:45 – 13:15
  • kuidas kujuneb MTÜ õigusruum ja kes selle sisustab?
  • miks on oluline teha koostööd teiste juhatuse liikmetega?
  • kuidas küsida ja anda konstruktiivset tagasisidet?

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedijuhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

Koolituse hind

Selle koolituse kulud katab kogu mahus Targa MTÜ juhi koolitusfond.

Palun kirjuta registreerumisel arve maksja ja registrikoodi lahtrisse märksõna TASUTA.

Õppijad räägivad:

Tulin koolitusele ootusega, et õppida ja teada saada, kuidas MTÜ asjad toimivad. Mida peab, tohib ja millised võimalused on. Sain teada ja sain ka aru, et üle oma varju ei maksa hüpata. Tähtis on ära teha asjad, mida peab tegema ja anda liikmetele infot toimuvast.

Väga meeldiv koolitaja. Selge ja hästi arusaadav seletus asjade olemusest. Aitähh!

Gaida Helandi, MTÜ Valga Koerteklubi

Soovisin koolitusel selgust saada MTÜ-ga seotud teemadel. Ootused täitusid ja pilt läks selgemaks.

Väga oluline on ühingu hetkeseisu ja tegevusvõimekuse hindamine. Koolitaja oli väga professionaalne.

Krista Kaur, Eesti Aroomiteraapia Ühing

Tulin koolitusele ühingu liikmena, ootusega saada paremat selgust juhatuse kohustuste, vastutuse ja õiguste koha pealt ning need ootused täitusid. Asjalik koolitus, hästi kasutatud aeg.

Koolitaja oli väga professionaalne ja meeldiv, pika kogemuste pagasiga. Aitäh!

Lemme Aulis, Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liit

Infost nägin, et koolitajal on juuraharidus, seepärast tulingi. Kaidi Holm täitis ootused kuhjaga, tunneb nii seadust kui elu. Ta on suurepärane koolitaja. Seminari sisu oluline, valitud probleemid elulised, käsitluses v. hea tasakaal infojagamise ja kuulaja elevilhoidmise vahel. Palju vaimukaid kokkuvõtteid ja metafoore. Hoolimata weebi ahistavatest tingimustest suutis auditooriumiga arvestada, isegi suhelda, hoidis paraja tempo ja pidas ajast kinni.

Ei oska küll midagi enamat soovida. Suur tänu kõigile tegijatele ja korraldajatele!

Maie Kreegipuu, Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsioon

Tulin koolitusele, et saada aimu, kuidas MTÜ paberimajandus toimib. Kõige olulisem, mida õppisin, oli see, et  kui tahan oma MTÜ-le liikmeskonda luua, siis on vaja rohkem lepinguid ja muid olulisi dokumente parendada.

Koolitaja oli asjalik, rääkis selge häälega ja hea tempoga ning sisu on väga oluline igale MTÜ-le.

Maria Ronk, MTÜ Käsitööveranda

Tulin koolitusele teada saama asju, mida ma ei teadnud või seoseid, mille peale ma pole tulnud. Ootused täitusid.

Olulisim, mis õppisin, on et MTÜ-l on päris suur vabadus oma asju mitmel erineval moel ajada. Raamid, millede sisse MTÜ peab mahtuma, on palju laiemad kui oleks arvanud.

Kaidi on koolitajana hea, asjalik, tuli küsimustega toime. Sümpaatne et algul rääkis kodukorrast ja programmi kasutamisest. Näis lausa üliinimlik, et suutis sõnumites saadetud küsimustele nii kiirelt reageerida. Ekraan oli hästi kasutatud, slaididele joonistamine oli kah lahe, oskab täiesti hästi joonistada, kuigi väitis et ei oska 😊

Oliver Parrest, MTÜ Sõrvemaa Pärimuse Selts

Oli huvitav välja uurida, mis vigu ma juhatuse liikmena teen ja kuidas nendest lahti saada.

Täna kõik info oli väga väärtuslik minu jaoks!

Koolitaja on tõeline professionaal! Nii huvitavalt ja huumoriga rääkida keerulistest asjadest võib rääkida tõepoolest asjatundja!

Anna Dekelbaum, Linnaprojektid MTÜ

Olen tänulik vihjele, et taolist tasuta koolitust üldse pakutakse! Ootused täitusid 100% ning olen väga rahul! Mulle meeldis teemapüstitus ja kuigi paljusid asju nagu tundub, et teame, on aeg-ajalt oma teadmiste kontroll ülitähtis ja seepärast oligi mulle isiklikult oluline, et koolitaja teatud näidete abil avas ka uusi nüansse, mille peale lihtsalt niisama lambist ei tulegi.

Koolitaja Kaidi Holm on väga kaunis naine, hea hääletämbri ja väga hea eesti keele kasutamisega. Temast õhkub professionaalsust, pädevust, teadlikkust, sõbralikkust ja kõik selgitatakse lahti lihtsalt, ladusalt ja inimkeeli.

Kalle Erm, MTÜ Viimsi Rahvakultuuri Selts

Mulle meeldis see, et koolitus aitas meenutada põhitõdesid ning lisas uusi aspekte, millele ise poleks mõelda osanudki. Õppisin koolitusel, kuidas igavat juurateemat huvitavate nüanssidega rikastada 😊

Kaidi on asjalik ja mõnus koolitaja. Annab head eeskuju ja julgust välja öelda asju nii, nagu nad on.

Katrin Selbak, MTÜ Ülistus

Sain esmase ülevaate MTÜ eesmärkidest ja laiema pildi üldse, mis on oluline ja mida tasuks teada.

Jäin väga rahule, koolitus oli haarav, sisutihe ja silmi avav. Tõesti kuulen sageli lauset, et ah see ju nii lihtne ja küll me saame. Minu erinevus ongi, et tahan teha asju õigesti ja õppida pigem teiste vigadest. On väga tervitatav sellised tasuta koolitused, sest just alustavatel MTÜ-del sageli finantsvahendeid napib.

Koolitaja professionaalsust ja lugupidamist auditooriumi suhtes oli tunda ning koolituse kvaliteet väga hea.

Kaili Käesel-Maastik, MTÜ Masaan

Koolitusele tulles ei olnud erilisi ootusi, sest toimetan erinevate MTÜ-dega juba miski 25 aastat, pean aga nentima, et täitusid kõik vähesed ootused ja sain juurde palju häid ideid, nautisin lektorit ja tema mitmekülgseid teadmisi. Kaidi on suurepärane, nii lihtne, selge, humoorikas ja asjalik, kõik ühekorraga.

Epp Petrov, MTÜ Torgu Kogukonnamaja

Olen olnud pool aastat MTÜ juhatuse liige ja vajan väga teadmisi selle rolli kohta. Sain PALJU uusi teadmisi ja mitu kinnitust, et mu sisetunne on olnud õige.

Oluline õppetund oli MTÜ liikmete ja juhatuse liikmete rollid: ühingu liikmed ei peaks olema teenindatava rollis.

Koolitaja oli ülimalt sümpaatne! Mõnus suhtumine osalejatesse, asjatundlikkus, ladus esinemine. Meeldis mh ka koolituse algul zoomi võimaluste tutvustus.

Liis Raag, Eesti Ämmaemandate Ühing

Olin kuulnud head tagasisidet koolituse kohta ja tulin väga avatult enda jaoks uut infot saama – sain.

Sain juurde enesekindlust selles osas, mida juba arvasin, et mis on need olulised sammud, mida astuda ja sain väga kasulikke nõuandeid juurde.

Koolitajaga jäin väga rahule. Meeldis selline webinari vorm ja selged juhised. Meeldis väga hea eneseväljenduse oskus ja mõnus hääletämber, mida kuulata. Kõik oli suurepärane!

Ege Enok, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus

Eelkõige soovisin juhatuse liikme tegevusega seotud olulisi nüansse kuulda. Samuti seadusandlusest lähtuvaid juhatuse liikme kohustusi selgitada. Mõlemad ootused täitusid kuhjaga.

Juhatuse liikmete vahel peab olema tööjaotus ja omavaheline sobivus. Enam tähelepanu vajab dokumentatsioon. Liikmete kaasamisel MTÜ tegevuses peab olema aktiivsem.

Meeldis hea ülesehitusega, selge ja põhjendatud ettekanne. Täienduseks ka näited enda praktikas. Esitlus oli optimistlikult rahulik ja veenev. Ma ei tundnudki ennast lolli juhatuse liikmena….

Vahur Kukk, Kultuuriselts Vanaveski

Tahtsin rohkem teada MTÜ juhatuse vastutusalast ja sellega kaasnevatest kohustustest. Sain aru, et põlve otsas ise tehes tuleb end paljude asjadega kurssi viia, et kõik oleks juriidiliselt korrektne.

Mulle väga meeldib Kaidi rahulikkus ja huumorimeel. Ta on väga pädev ja oskab asju selgelt ja lihtsalt selgitada ka kõige võhikumale lollile juhatuse liikmele.

Piret Pent-Milling, MTÜ Masaan

Kõige olulisem, mida õppisin, on see, et MTÜ puhul tuleb selgeks mõelda, et mis ja kes…

Koolitaja oli supertore! Mõistlik ja kasulik jutt ja väga ladus jälgida.

Epp Ehasalu, Valge Daami Kirjastus

Teie julge sõnakasutus seminari pealkirjastamisel tekitas uudishimu ja kutsus osalema. Hea on teada, et vanad tõed ikka kehtivad veel.

Koolitajaga jäin väga rahule, ta kasutab näiteid elust enesest ja esitus on elav. Kindlasti soovitaksin seda koolitust igale algajale juhatuse liikmele.

Astra Männik, MTÜ Tondi Ratsaspordiklubi

Tahtsin koolitusel meelde tuletada, et mida peaksin juhatuse liikmena tegema ja mida mitte. Väga head olid viited, et mis seadusi ja mis kohti lugeda-vaadata.

Kaidi on koolitajana väga mõnus ja rahulik – aeg lendas kiiresti.

Kolleegidel soovitan kindlasti koolitusel osaleda ja kaasa mõelda.

Raili Vilt, Eesti Matemaatika Selts

See koolitus on kõige alus ehk kui plaanid kandideerida MTÜ juhatusse, siis esmalt läbi koolitus – soe ja südantsoojendav soovitus. Sinu eelkäijad MTÜ-s, kuhu juhatusse kandideerid, võivad olla kogemustega juhid teistel tasanditel või institutsioonides, kandes sealset juhtimisviisi MTÜ-sse, kuid need ei ole võrreldavad asjad. Õnneks ei pea paragrahve pähe õppima, vaid sain vajalikku teavet, kust kõike õigeaegselt leida ning mis on minu kui juhatuse liikme õigus, vastutus, eetiline käitumine ja kohustus.

Irena Bartels, Eesti Ämmaemandate Ühing

Tulin ootusega, et saada teada meie ühingu olukorda. Kõige olulisem, mida õppisin, oli see, et igal MTÜ juhatuse liikmel peab olema oma vastutusala ja seoses sellega ka õigusaktid teada.

Koolitajaga jäin väga rahule! Suured tänud veelkord, julgen koolitust kolleegidele soovitada!

Margit Kurvits, MTÜ Eesti Kehalise Kasvatuse Liit

Tore koolituse pealkiri – mina ei soovi olla see loll juhatuse liige. Häid mõtteid ja nõuandeid sain palju ja kasulik soovitus oli see, et igasugu kokkulepped oleks hea kirjalikult teha, sest tegelik elu on see, et heal juhul lepitakse kokku või saadakse nõusolek e-maili teel ja muid lepingu vorme ei kasutata.

Kaidile 10-st 10. Igati äge koolitaja. Vaba, samas väga asjalik tekst. Mõnus kuulata.

Urve Lindpere, MTÜ Eesti Turismibusside Ühing

Tahtsin teada saada, kas ma olen ühistu juhtimisel õigel teel või mida ma olen siiani valesti teinud.

Nüüd parandan kommunikatsiooni liikmetega. Määrame juhatuse liikmetele konkreetsed tegevused, millega keegi tegeleb ning anname liikmetele teada. Siis nad teavad, millise juhatuse liikme poole millise probleemiga pöörduda.

Kaidiga väga rahul, jutt oli hästi mõistetav ja näited elust enesest olid ka hea täiendus.

Kõik oli suurepärane.

Kairi Kliss, Korteriühistu KT 17

Soovisin teada saada MTÜ kohta nii asutamise- kui ka tegutsemisega seotud põhilisi olulisi aspekte ja tähelepanekuid, et osata juba alustada õigesti ja vältida teadmatusest tulenevaid eksimusi.

Aitäh, jäin üliväga rahule! Õppisin sellel koolitusel väga palju uut ja olulist ning sain ka kinnitust mitmele eelteadmisele. Koolitusel said paljud müüdid kummutatud ja nüüd on rahulikum ning kindlam edasi minna.

Meeldisid koolitaja suured teadmised ja kogemused teemas, positiivne hoiak, koolituse hea ettevalmistus ja ladus läbiviimine, ka pisuke (vestlusesse) kaasamine – kõik kokku super! Sellised koolitajad ja koolitused olema peaksidki. Suur aitäh ja pean alati hea sõnaga meeles ning soovitan sõpradele-tuttavatele.

Anne Reinberg

Ma tahtsin koolitusele tulles saada aru, mida tegelikult tuleb teha ja koolitus andis selge pildi asjast. Oluline on teadmine, et juhatuse liige ka vastutab kõige eest, mis juhatuses toimub.

Kaidi on väga hea koolitaja, head näited elust, põhjalikud ja arusaadavad selgitused.

Kersti Täht, Virtsu Arenguselts MTÜ

Kõik mis koolitusel sain, oli kasulik. Väga oluline oli see, et uute juhatuse liikmetega tuleb suhelda ning et tuleb teha ühingu seisundi analüüs.

Koolitajaga olen väga rahul, kõik sai selgeks ja konkreetseks.

Ada Nõmmküla, Imavere Sotsiaalkapital

Ootused olid parasjagu suured ja sain kinnitust, et ise olen õigel teel, kuid organisatsioonis on põldu mida künda.

Õppisin ka seda kuidas on õige koolitust teha. Oli nauditav. Ajakavas, ladus, selge, kuulatav ja vaadatav. Hea diktsioon, mitteüleolev suhtumine, vähe familaarsust, väga asjalik.

Peep Tobreluts, Eesti Keskkonnahariduse Ühing

Kõik ootused täitusid täiega. Kuna aasta tagasi olin seda koolitust vaadanud/kuulanud, siis teadsin täpselt, mida oodata ning soovisin seda naudingut korrata. Ja muidugi mälu värskendada, sest üks asi on tehtud märkmed – teine aga elav ettekanne..

Väga meeldis ladus argumentatsioon teatud MTÜ eripäradest. Koolitaja on suurepärane – just Kaidi esituse pärast osalesingi.

Ülo Laanoja, Võiküla selts

Koolitusele tulles olid skaalal 1-10 ootused 6-7 kandis, täitusid 9-10 kandis. Õppisin, et alati tuleb hoida fookust ja mitte tegeleda asendustegevustega – miks? mida? kelle jaoks? me tegutseme.

Koolitajaga jäin väga rahule. Olen ükskord varem, mõni aasta tagasi saanud Kaidi koolitust ja sellest ajast tean, et asi väärt

Piret Hion, Eesti Maastikuehitajate Liit

Ootused said kuhjaga täidetud. Õppisin, kuidas kommunikeeruda ja liikmeid kaasata.. Kuidas koosolekut ‘joone peal’ hoida.

Kaidi on suurepärane koolitaja. Mulle meeldivad koolitajad kes räägivad teemad lahti lihtsalt ja konkreetselt mõnusate ja selgete näidete toel. Selliseid koolitusi paluks tihemini teha.

Anu Liiser, Eesti Autokoolide Liit

Tahtsin koolitusele tulles eelkõige teada, mida olen ise teinud hästi ja mida võiks paremini. Kõige olulisem, mida õppisin oli kommunikatsioon kolmel erineval tasandil.

Kaidi on väga, väga hea koolitaja!

Pille Teesalu, Eesti Ämmaemandate Ühing

Koolituse pealkiri oli väga intrigeeriv ning eks mu ootused olidki, et kuidas mitte olla loll MTÜ juhatuse liige. Sain tõesti palju teadmisi kuidas seda tiitlit vältida. Sain teada palju seadusandlusest ning konkreetsed tugipunktid. Koolitaja igati mõnus ja toetav, tark ka veel 😊

Anneli Meisterson, MTÜ Saaremaa Noorsootöö

Koolitusel olid väga heas vahekorras teoreetilised teadmised ja näited praktikast. Oli igati aru saada, et koolitaja tunneb põhjalikult MTÜ-ga seonduvat. Näpuotsaga huumorit ja vajalikul hulgal teemaga seonduvaid muid vajalikke juriidilisi teadmisi teevad koolituse väga kasulikuks ja nauditavaks. Tänu koolitusele jõudis minuni arusaam, et MTÜ-l ja äriühingul on omavahel väga palju sarnast.

Enne koolitust oli mul väike eelarvamus kaugkoolituse suhtes, sest nii mõnigi hea koolitaja ei ole olnud mõjus veebi vahendusel. Aga Kaidi Holm suudab olla veenev ja köita kuulajaid ka veebi vahendusel.

Malle Mattisen, Rakke Haridusselts

Olin juba enne teadlik, et tuleb hea koolitus ja nii see taas oli. 🙂 Suurepärane koolitus, mida võiks kuulata vähemalt üks kord kuus, sest üht-teist kipume me ikka unustama selles kiires tempos kus igapäevaselt toimetame. Minu arvates võiks selline koolitus lausa kohustuslik olla igale vastselt valitud juhatusele ja lausa ‘rangelt kohustuslik’ peaks olema üldkoosolekul teha lühikokkuvõte sellest koolitusest. 🙂 Ma tean, et see on ulme, aga mina teeks nii! 🙂

Kõige olulisem mida õppisin: meeskonnatöö, delegeerimine, info jagamine, julgus küsida ja ettepanekuid teha.

Super koolitaja! 🙂 Teemas täiuslik pädevus, oskus juriidilist teemat edasi anda lihtsalt ja kõigile arusaadavalt, huumorimeel ja head näited, sõbralik jne… tahaks ainult kiita 🙂 Olen ka ise koolitaja ja nautisin väga Kaidi professionaalsust ja teadmiste pagasit! Edu ja jaksu edaspidisteks koolitusteks! 🙂

Olin väga rahul selle koolitusega. 🙂

Eveli Naumanis, Eesti Autokoolide Liit

Koolitusele tulles olin huvitatud teada saama uusi vaatenurki ja kogemusi ning sain mis tahtsin! MTÜ ei ole lihtne organisatsioon. Edukaks ja jätkusuutlikuks tegutsemiseks on vaja hea tahte kõrval ka teadmisi, tarkust ja kogemusi.

Koolitajaga jäin väga rahule ja soovitan seda koolitust oma suhtlusringis. See on vajalik koolitus!  Kõik oli läbi mõeldud ja tasemel, aitäh!

Sellest koolitusest sai röömu tunda!

Leo Filippov, Saaremaa Merekultuuri Selts

Tulin koolitusele kinnitama olemasolevaid teadmisi ja loeng oli kergesti jälgitav. Kordamine on tarkuse ema.

Koolitajaga jäin väga rahule. Tänini parim e-koolitus. Sain aru, et kõik sõltub mitte kasutatavast kanalist vaid tegijast. Jõudu!

Pille Põld, MTÜ Tuletorn

Koolitusele tulin igaks juhuks ootusteta, kuna hetkel ei ole juhatuse liige. Õppisin, et juhatus ei pea olema liikmete hulgast. Et juhatus võiks tegeleda juhtimisega. Et juhatus on määratud ajalimiidiga. Mis kõige tähtsam, sain kõvasti mõtteainet, kuidas ühildada külaseltsi MTÜ-keha, küla eestseisus ja külaelanikud, kes hetkel moodustavad justkui kolm eraldi ringi. Tegevuskava hääletusele panemise näide oli ka kasulik.

Koolitaja on sümpaatne ja vaimukas. 😉

Eva Jaanson, Kautjala-Patika külaselts

Minu ootuseks oli täiendada ja uuendada teadmisi MTÜ-de juhtimises. Ootused täitusid ja õppisin palju. MTÜ-de seadustest, nõuetest, koostöös ja kohustuste jaotamisest. Tänan!

Koolitaja on asjalik, põhjalik. Teemade lahtirääkimine selge ja arusaadav.

Luule Nurga, MTÜ Loometöö

Aitäh toreda koolituse eest! Jäin sellega väga rahule.

Soovisin aru saada, mis on juriidilised kohustused ja rollid MTÜ juhatuses. Kõige olulisem, mida õppisin, oli see, et MTÜ ei pea olema pehmete väärtustega pidevalt rahapuuduses ühing, vaid seda võib võtta kui ettevõtet.

Koolitaja oli 10/10 super!

Piret-Klea Velleste, MTÜ Hooandja

Koolitusele tulles ei osanud õieti midagi oodata, seega tulemus ületas oodatu 🙂

Nautisin koolituse head ülesehitust ja süsteemset läbiviimist ja tõdesin taas kord, et hea koolitus on eelkõige hästi ette valmistatud koolitus.

Kaidi, mulle väga meeldis see, kuidas sa kohe alguses puust ja punaselt selgeks tegid kõik need vidinad, mida saab koolitusel osalemisel kasutada. Väga head ja arusaadavad näited olid korrektse ametliku sõnastusega teksti illustreerimiseks. Järgmiste koolituste osas on juba suured ootused 🙂

Lada Mehikas, MTÜ Nõmme Loodusmaja

Olles 13 aastat olnud külaseltsi juhatuses tahtsin avada enda jaoks juhatuse liikmelisuse küsimusi ja see ootus täitus koolitusel. Oluline õppetund oli see, et iseenese tarkus ei tähenda midagi, tuleb aeg ajalt korrata, juurde õppida ja nõuandeid kuulata.

Kaidi on hea koolitaja, olen tema koolitustel ka varemalt osalenud. Tänud!

Kaia Pilvik, MTÜ Vaidasoo Külaselts

Koolitusele tulles lootsin saada kinnitust enda teadmisele, et oleme seni toiminud seadusekuulekalt ja saada ka infot, mida veel ei teadnud. Ootused said täidetud.

Täna oli kõik õpitu oluline, aga vast sain selle teadmise, et kui juhtkond toimib arukalt, on kogu organisatsioon õnnelik.

Kaidi oli koolitajana super!

Eve Kingsepp, Meie Kool MTÜ

Soovisin teada saada, millised on MTÜ juhatuse liikme tehtavad vead ning kas ka minul neid esineb. Ja kui esineb, siis kuidas potentsiaalselt parandada oma tegevusi. Kõike erksamalt on meeles juhatuse järelkasvu tekitamine, see +1 meetod.

Koolitaja oli ajaliselt täpne ning samas oli koolitus sisukas ja mõõdukas tempos, et ei olnud kiirustamist. Hästi head olid elulised näited, mis nii mõnegi välja toodud mõtte paremini selgitas.

Elo Vent, MTÜ Juvente

Tahtsin rohkem teada saada MTÜ igapäevatööst ja teistest MTÜdest ja mu ootused täitusid. Sain ettekujutust küll. Kaidi rääkis väga sujuvalt ja arusaadavalt.

Kaisa Sein, MTÜ Meeta

Lootsin koolitusel saada tervikpildi sellest, milline juhatuse liige peaks üldiselt olema ja mida peaks vältima oma tegevuses. Sain kuhjaga vastuseid ja ideid uuteks koolitusteks, millele enne polnud isegi mõtelnud. Väga oluline õppetund oli see, et Riigi Teataja on alahinnatud abimees vastuste leidmisel.

Koolitaja meeldis mulle väga! Tean Kaidit jube enne ja tema mahlakate eluliste näidetega pikitud jutt ei üllatanud. Teema käsitluse sujuvus, asjakohasus, kasuliku info maht igas lauses ja mis peamine mängulise kergusega esitatud suurepäraselt ettevalmistatud loeng oli nauditav. Tubli!

Kalle Isand, Uuesalu külaselts

Sain vastuseid kõikidele küsimustele, mis olid enne koolitust. Väga põhjalik informatsioon ja hea esitlus.

Oleg Tšubarov, Eesti Raudteelaste Ametiühing

Osalesin koolitusel Zoom-Webinar vormis esmakordselt. Mulle väga meeldis see, et olin tekstiga silmsides ja kõrvale kuulasin koolitaja selgitusi. Tahtsin teada, kas mina ‘kvalifitseerun’ sellele tiitlile. Koolituse käigus tulid küll mõned äratuntavad kohad ette, kuid lõppkokkuvõttes saan enda tööga juhatuses rahule jääda. Koolituse käigus tuletati meelde aabitsatõdesid ning sain ka midagi uut.

Õppisin, et tuleks perioodiliselt üle vaadata nii põhikirja sõnastused kui ka dokumendihaldus, uurida lähemalt volitusnorme, kommunikatsiooni mõjusust ja tõhusust.

Koolitaja on suurte kogemustega ja tõi palju selgitavaid näiteid elust enesest. Usaldatavusele aitasid kaasa ka koolitaja humoorikad ja sõbralikud ütlused, mis elavdasid kogu informatsiooni, samas aitasid uusi teadmisi paremini meelde jätta. Aitäh!

Helle Siigur, Vahtramägi MTÜ
Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top