fbpx

03.05.2023 Lepingute sõlmimine

03.05.2023 Lepingute sõlmimine

Paljude inimeste ettekujutustes on lepingute sõlmimine lihtne ja selge protseduur, kus laua taga istuvad 2 viisakat inimest, kes allkirjastavad lepingu teksti, suruvad kätt ja asuvad siis innukalt kokkulepet täitma.

Tegelikkus on aga selline, et paljudel juhtudel ei ole lepingu osapooltel aimugi, et tavaliste igapäevategevuste käigus on toimunud suure hulga lepingute sõlmimine, mis hea õnne korral saavad siiski probleemideta täidetud. Ei ole ju tavaline, et sõidame käruga mööda poodi ja mõtiskleme müügilepingu sõlmimise teemadel. Ka sünnipäeval ei ole enamasti näha kinkelepingute allkirjastamist – võtame kõik külaliste poolt toodu tänuga vastu ja oleme üsna veendunud, et tundmatu sisuga pakid koos lilledega on võõrandamislepingu esemeks.

Juriidiliste isikute õigussuhetes ei saa tugineda ajalooliselt kujunenud tavadele, oletada, mis võiks olla lepingu teise poole tahe ning loota, et ettekujutus tehingu tingimustest on meie peades ühesugune. Juhatuse liikme poolt ettevalmistatud ja sõlmitud õigussuhted peavad olema selged, dokumenteeritud ja vastama ühingu huvidele.

Juhatuse liige peab teadma, kuidas lepingulisi suhteid ära tunda, kuidas lepingut sõlmida, kuidas hoolitseda, et ühingu huvid oleksid selgelt väljendatud ning ka seda, kuidas lepingu täitmist jälgida ja vajadusel sanktsioone rakendada.

Kui ka Sulle tundub, et lepingute ettevalmistamine ja sõlmimine väärib lähemat uurimist, siis on see koolitus just õige koht selleks.

Aeg: 03.05.2023

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: kõik praegused ja tulevased MTÜ juhatuse liikmed, tegevjuhid ja projektijuhid

Koolituse tulemusena:

  • tead, millised on ühingu õigussuhted

  • oskad eristada erinevaid lepingu liike

  • oskad kriitiliselt lugeda lepingu teksti ja analüüsida lepingute olulisi tingimusi ning oma ühingu huve nende osas

Metoodika

Traditsiooniline loenguformaat vaheldub harjutustega. Koolituse ajal on võimalus esitada kirjalikke küsimusi ja kommentaare.

Enne koolituse algust tasuks välja otsida mõned oma ühingu lepingud, mida soovid analüüsida.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • võlaõiguse põhimõisted
  • tarbija mõiste ja eristaatus lepingulistes suhetes
  • lepingu vorminõuded
  • võõrandamislepingud
11:30 – 11:45 Paus
11:45 – 13:15
  • teenuse osutamise lepingud
  • töölepingu olemus
  • kasutuslepingud

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedi-juhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

1

Koolituse hind

Koolituse hind on 59 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

.

Õppijad räägivad

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kohtade arv: 20 (0 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top