fbpx

07.05.2025 Lepingute sõlmimine

07.05.2025 Lepingute sõlmimine

Paljude inimeste ettekujutustes on lepingute sõlmimine lihtne ja selge protseduur, kus laua taga istuvad 2 viisakat inimest, kes allkirjastavad lepingu teksti, suruvad kätt ja asuvad siis innukalt kokkulepet täitma.

Tegelikkus on aga selline, et paljudel juhtudel ei ole lepingu osapooltel aimugi, et tavaliste igapäevategevuste käigus on toimunud suure hulga lepingute sõlmimine, mis hea õnne korral saavad siiski probleemideta täidetud. Ei ole ju tavaline, et sõidame käruga mööda poodi ja mõtiskleme müügilepingu sõlmimise teemadel. Ka sünnipäeval ei ole enamasti näha kinkelepingute allkirjastamist – võtame kõik külaliste poolt toodu tänuga vastu ja oleme üsna veendunud, et tundmatu sisuga pakid koos lilledega on võõrandamislepingu esemeks.

Juriidiliste isikute õigussuhetes ei saa tugineda ajalooliselt kujunenud tavadele, oletada, mis võiks olla lepingu teise poole tahe ning loota, et ettekujutus tehingu tingimustest on meie peades ühesugune. Juhatuse liikme poolt ettevalmistatud ja sõlmitud õigussuhted peavad olema selged, dokumenteeritud ja vastama ühingu huvidele.

Juhatuse liige peab teadma, kuidas lepingulisi suhteid ära tunda, kuidas lepingut sõlmida, kuidas hoolitseda, et ühingu huvid oleksid selgelt väljendatud ning ka seda, kuidas lepingu täitmist jälgida ja vajadusel sanktsioone rakendada.

Kui ka Sulle tundub, et lepingute ettevalmistamine ja sõlmimine väärib lähemat uurimist, siis on see koolitus just õige koht selleks.

Aeg: 07.05.2025

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: kõik praegused ja tulevased MTÜ juhatuse liikmed, tegevjuhid ja projektijuhid

Koolituse tulemusena:

  • tead, millised on ühingu õigussuhted

  • oskad eristada erinevaid lepingu liike

  • oskad kriitiliselt lugeda lepingu teksti ja analüüsida lepingute olulisi tingimusi ning oma ühingu huve nende osas

Metoodika

Koolitus sisaldab õigusnormide analüüse, näiteid nende rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks. Enne koolituse algust tasuks välja otsida mõned oma ühingu lepingud, mida soovid analüüsida. Kasuks tuleb ka võlaõigusseaduse uurimine.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare. Koolitus salvestatakse ning on registreeritud osalejale järelvaadatav 72 h.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • võlaõiguse põhimõisted
  • tarbija mõiste ja eristaatus lepingulistes suhetes
  • lepingu vorminõuded
  • võõrandamislepingud
11:30 – 11:45 Paus
11:45 – 13:15
  • teenuse osutamise lepingud
  • töölepingu olemus
  • kasutuslepingud

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskuse juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedi-juhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

Koolituse hind

Koolituse hind on 69 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

Õppijad räägivad:

Ma tahtsin koolitusele tulles saada aru, mida tegelikult tuleb teha ja koolitus andis selge pildi asjast. Oluline on teadmine, et juhatuse liige ka vastutab kõige eest, mis juhatuses toimub.

Kaidi on väga hea koolitaja, head näited elust, põhjalikud ja arusaadavad selgitused.

Kersti Täht, Virtsu Arenguselts MTÜ

Tore koolituse pealkiri – mina ei soovi olla see loll juhatuse liige. Häid mõtteid ja nõuandeid sain palju ja kasulik soovitus oli see, et igasugu kokkulepped oleks hea kirjalikult teha, sest tegelik elu on see, et heal juhul lepitakse kokku või saadakse nõusolek e-maili teel ja muid lepingu vorme ei kasutata.

Kaidile 10-st 10. Igati äge koolitaja. Vaba, samas väga asjalik tekst. Mõnus kuulata.

Urve Lindpere, MTÜ Eesti Turismibusside Ühing

Sain esmase ülevaate MTÜ eesmärkidest ja laiema pildi üldse, mis on oluline ja mida tasuks teada.

Jäin väga rahule, koolitus oli haarav, sisutihe ja silmi avav. Tõesti kuulen sageli lauset, et ah see ju nii lihtne ja küll me saame. Minu erinevus ongi, et tahan teha asju õigesti ja õppida pigem teiste vigadest. On väga tervitatav sellised tasuta koolitused, sest just alustavatel MTÜ-del sageli finantsvahendeid napib.

Koolitaja professionaalsust ja lugupidamist auditooriumi suhtes oli tunda ning koolituse kvaliteet väga hea.

Kaili Käesel-Maastik, MTÜ Masaan

Õppijad räägivad

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top