16.12.2020 MTÜ ja maksud

16.12.2020 MTÜ ja maksud

Elus on mõned üksikud täiesti kindlad asjad ja räägitakse, et nende hulgas on ka maksud. Kuid praktika näitab, et paljudes MTÜ-des on maksud hoopiski suureks üllatuseks. Maksuüllatused on mõnikord toredad ja mõnikord ehmatavad.

Ehmatavate maksude hulgas on sageli teenuse osutamise lepingutega seonduv. Nii mõnegi projektijuhi töötasu on läinud kogu mahus maksude äramaksmiseks, kuna eelarve koostamise ajal ei tulnud meeldegi välja rehkendada, milline summa lisandub töö tegijaga kokku lepitud netosummale maksudena ja uurida, kes seda maksma peaks.

Toredad maksuüllatused (kuigi tagantjäreletarkusena võivad olla samuti pisut mõru maiguga) on seotud MTÜ jaoks kehtestatud maksusoodustustega, mida aruka majandamise käigus oleks hea kasutusele võtta.

Ja see pole veel kõik – kui MTÜ tegevused hoogsalt käima lähevad, ootab ühel hetkel ees käibemaks. Enne seda oleks hea teada mis asi see käive tegelikult on ja millal seda käibemaksu maksma tuleks hakata.

Kui Sulle tundub, et ka teie MTÜ eelistaks maksualastele üllatustele arukat eelarvestamist ja majandamist, siis see koolitus on just see õige.

Aeg: 16.12.2020

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: MTÜ juhatuse liikmed, projektijuhid, ühingu liikmed jt.

Koolituse tulemusena:

  • tead, millised on erinevate tegevuste ja tehingutega kaasnevad maksud

  • oskad maksude osa eelarves kavandada

  • tead, millal ja kuidas tuleb maksud ära maksta

Metoodika

Koolitus koosneb nii loenguosast kui ka praktiliste näidete analüüsist ja arutelust. Koolituse ajal on võimalus esitada koolitajale nii suulisi kui kirjalikke küsimusi ja kommentaare.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • füüsilise isiku tulude maksustamine
11:30-11:45 paus
11:45-13:15
  • MTÜ kulude maksustamine
  • erisoodustused, kingitused, annetused, vastuvõtukulud jm.

Koolitaja

Siiri Einaste on Majanduskoolituse OÜ juhataja, koolitaja ja nõustaja. Siiril on majandusalane kõrgharidus (Tartu Ülikool). Ta omab töökogemust raamatupidamises, finants- ja projektijuhtimises, äriplaanide ja finantsprognooside koostamises ning üle 20-aastast kogemust koolitaja ja nõustajana.

Koolituse hind

Koolituse hind on 50 € + km ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

.

Õppijad räägivad

Klient räägib…

Klient räägib 2 …

Kohtade arv: 20 (18 vaba kohta)
Lisa kalendrisse
Go to Top