04.11.2020 MTÜ liikmed

04.11.2020 MTÜ liikmed

MTÜ liikmed on kõige tähtsamad isikud ühingus. Kahjuks ei ole see aga mitte igal pool nii. Ja muresid on mitmesuguseid. Küll on juhatuse liikmete hulgas segadust, et kes siis meie ühingu liikmed täpselt on ning millal ja kuidas neist ühingu liikmed täpselt said. Mõnes ühingus on liikmeskonna hulka vastu võetud selliseid kandidaate, kes kuidagi ei saa MTÜ liikmeks olla. Ka MTÜ liikmete väljaarvamine on sageli jäänud õigel ajal tegemata.

Ja kui need asjad on segased, ei saa juhatus asjakohaselt jälgida liikmete kohustuste täitmist ning ühingu huvidest lähtuvaid sanktsioone rakendada.

Aga mõnes ühingus on asi nii hull, et liikmetest on saanud tülikad segajad, kes lihtsalt häirivad juhatust nende asjaajamistes ning sellise ühingu juhatuse liikmed on väga üllatunud, kui liikmed otsustavad oma õigusi ühel hetkel teostama hakata.

Just selliseid probleeme, nende põhjuseid ja võimalikke tagajärgi uurimegi sellel koolitusel. Kui soovid teada, kes ja kuidas võib saada ühingu liikmeks ning kuidas on mõistlik korraldada töö liikmetega, oled väga teretulnud.

Aeg: 04.11.2020

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: praegused ja tulevased MTÜ juhatuse liikmed, ühingu liikmed jt

Koolituse tulemusena:

  • tead, kes on füüsilised ja juriidilised isikud

  • tead, milline on liikmete staatus MTÜ-s

  • oskad kavandada liikmete vastuvõtmise ja väljaarvamise protsessi

  • oskad analüüsida liikmete õigusi, kohustusi ja vastutust

Metoodika

Traditsiooniline loenguformaat vaheldub harjutustega, kuid tegu ei ole moodsa monoetendusega veebis. Ole valmis ka vestlemiseks ja aruteluks reaalajas.  Koolituse ajal on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare.

Otsi enne koolituse algust välja ühingu põhikiri ja liikmeks astumise avaldus. Lugeda tasuks ka mittetulundusühingute seadust.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • liikmete koht ühingus
  • MTÜS ja põhikiri liikmete õiguste, kohustuste ja vastutuse reguleerijana
  • füüsilised ja juriidilised isikud
11:30 – 11:45 Paus
11:45 – 13:15
  • liikmeks vastuvõtmise avaldus ja otsustamine
  • liikmete õigused ja kohustused
  • liikmete vastutus ja võimalikud sanktsioonid

Koolitaja

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskus OÜ juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedi-juhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhatuse liikmete jõustamisel.

Koolituse hind

Koolituse hind on 50 € + km ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

.

Õppijad räägivad

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kohtade arv: 20 (16 vaba kohta)
Lisa kalendrisse
Go to Top