28.04.2021 Millest räägib MTÜ majandusaasta aruanne?

28.04.2021 Millest räägib MTÜ majandusaasta aruanne?

Mittetulundusühingute seaduse §36 lg 1 on ilus ja selge: pärast majandusaasta lõppu koostab juhatus majandusaasta aruande raamatupidamise seaduses sätestatud korras.

Tegelikus elus ei ole enamus MTÜ juhatusi kunagi koostanud ühtki majandusaasta aruannet. Nad on küll raamatupidaja poolt koostatud aruande kergelt väriseva käega allkirjastanud, kuid tunnistavad kahetsusega, et see segasevõitu salakiri ei kõneta neid kuidagiviisi ja allkiri sai antud lootuses, et raamatupidaja teadis, mida sinna kirjutas.

Koolitusel vaatame läbi majandusaasta aruande koostamise, kinnitamise ja registrile esitamise protsessi. Ja uurime, millist juhtimisinfot sisaldab tegelikult MTÜ majandusaasta aruanne juhatuse ja liikmete jaoks ning mis võiks olla vajalik teave väljaspool ühingut olevatele huvilistele.

Kui Sulle tundub, et ka teie MTÜ-s oleks hea hakata majandama teadmuspõhiselt ja allkirjastama ainult täielikult arusaadavaid dokumente, siis see koolitus on just see õige.

Aeg: 28.04.2020

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: kõik praegused ja tulevased MTÜ juhatuse liikmed ning ühingu liikmed, kes üldkoosolekul majandusaasta aruande kinnitamise üle otsustavad

Koolituse tulemusena:

  • tead, millest koosneb majandusaasta aruande koostamise ja kinnitamise protsess

  • oskad majandusaasta aruannet lugeda ja mõistad seoseid esitatud infos

  • mõistad majandusaasta aruande väärtust kommunikatsioonivahendina

Metoodika

Koolituse loengulist osa täiendavad praktilised näited. Enne koolituse algust tasuks välja otsida oma ühingu värskeim majandusaasta aruanne. Koolituse ajal on võimalus esitada koolitajale suulisi ja kirjalikke küsimusi ning kommentaare.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • ülevaade majandusaasta aruandest
  • tegevusaruanne
  • raamatupidamise põhiaruanded ja nendevahelised seosed
11:30 – 11:45 paus
11:45 – 13:15
  • teema jätkub…
  • millist kasulikku infot leiame aastaaruande lisadest?

Koolitaja

Siiri Einaste on Majanduskoolituse OÜ juhataja, koolitaja ja nõustaja. Siiril on majandusalane kõrgharidus (Tartu Ülikool). Ta omab töökogemust raamatupidamises, finants- ja projektijuhtimises, äriplaanide ja finantsprognooside koostamises ning üle 20-aastast kogemust koolitaja ja nõustajana.

Koolituse hind

Koolituse hind on 59 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

.

Õppijad räägivad

Klient räägib…

Klient räägib 2 …

Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse
Go to Top