20.02.2021 Sokiteraapia või äri? Käsitööettevõtja karuaabits

20.02.2021 Sokiteraapia või äri? Käsitööettevõtja karuaabits

Kunagi õpetas üks kogenud rätsep, et ülikonna eest tuleb nii palju raha küsida, et endal on pisut piinlik sellist summat nimetada. Siis pidi olema just paras hind ja pärast ei ole painavat tunnet, et oled ennast liiga odavalt maha müünud…

Tänapäeval on asjad arenenud ja piinlike olukordade loetelu on seoses tarbimisharjumuste muutumise ja turgude avardumisega pikenenud. Piinlik võib olla paljudel käsitöö valdkonnas tegutsejatel nii konkurentide hinnataset vaadates, kui ka klientide pärast, kes kvaliteedi osas nõudlikkust üles ei näita. Samuti võib hoolimata kõhutunde järgi nimetatud päris korralikust hinnast olla ettevõtte tulemusi kokku rehkendades väga piinlik, et oma aega sai raisatud tegevustele, mis protsessina on küll väga nauditavad, kuid leiba lauale ei too.

Sellel koolitusel jätame kõrvale kõik käsitöö valdkonnaga seotud emotsioonid ning õpime lugema ja arvutama. Alustuseks teeme selgeks toote kulupõhise minimaalse müügihinna arvutamise metoodika, et kõik vajalikud kulud oleks kaetud ning ettevõte jätkusuutlik. Koolitusel osalejad saavad kaasa praktilise töövahendi toodete hindade arvutamiseks ning kuu tulude ja kulude prognooside koostamiseks. Peale mõistliku hinna väljaselgitamist uurime, millises õigusruumis käsitöö valdkonnas tegutsev ettevõtja viibib oma toote või teenuse spetsiifikast tulenevalt ning kuidas on reguleeritud müüja või teenuse pakkuja suhted tarbijaga.

Kui ka Sulle tundub, et tahaksid oma käsitööharrastusest või juba toimivast kutsetegevusest kujundada kasumliku ettevõtte ning mõista oma äriprotsessi käigus tekkivaid õigussuhteid, oled väga teretulnud õppima.

Aeg: 20.02.2021

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: erinevates käsitöö valdkondades tegutsevad ettevõtjad või seda alles kavandavad huvilised

Koolituse tulemusena:

 • oskad arvutada toote või teenuse müügihinda

 • oskad koostada oma kuu tulude ja kulude prognoosi

 • tead, millised õigusnormid reguleerivad toote valmistamist ja müüki või teenuse osutamist

 • tead, kes on tarbija ning millised on tema õigused

Metoodika

Traditsiooniline loenguformaat vaheldub praktiliste harjutuste ja näidisülesannetega. Ole valmis ka aruteluks reaalajas. Koolituse ajal on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
 • Milliseid kulusid ja kuidas tuleks arvesse võtta?
 • Kas müügihind peaks sisaldama kasumit?
 • Kuidas mõjutab müügihinda edasimüüja?
 • Mõistlik majandamine OÜ, MTÜ, FIE või ettevõtluskonto kaudu tegutsedes
11:30 – 11:45 paus
11:45 – 13:15
 • Müügileping ja erinevad teenuse osutamise lepingud
 • Tarbija eriline staatus lepingulistes suhetes
 • Toodete märgistamine ja ohutus
 • Autoriõigused

Koolitajad

Kaidi Holm on Juhatuse Kompetentsikeskus OÜ juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedijuhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhtorganite liikmete jõustamisel.

.

Siiri Einaste on Majanduskoolituse OÜ juhataja, koolitaja ja nõustaja. Siiril on majandusalane kõrgharidus (Tartu Ülikool). Ta omab töökogemust raamatupidamises, finants- ja projektijuhtimises, äriplaanide ja finantsprognooside koostamises ning üle 20-aastast kogemust koolitaja ja nõustajana.

Koolituse hind

Koolituse hind on 59 € + km ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

Õppijad räägivad

Klient räägib…

Klient räägib 2 …

KKK

Kas koolitusele tulles peab olema juba mingi toode või teenus, mille põhjal arvutusi tegema hakata? Mul pole veel midagi otsustatud, tahaks lihtsalt uurida, kas võiks lapsega kodus olles hakata mõtlema teema peale...

Koolitusele on teretulnud kõik huvilised, sõltumata sellest, kas tegevusega on juba algust tehtud või veel mitte. Enne lõplikku toote või teenuse valikut ongi hea teha arvutusi erinevate võimalike käsitööesemetega. Ka pikalt tegutsenud ettevõtjatele on sageli tore üllatus aru saada pärast toote või teenusega seotud kulude uurimist, millised tooted on heaks sissetuleku allikaks ja millised puhas aja raiskamine. Seega soovitame kindlasti osaleda.

Mulle on soovitatud ettevõtluskontoga tegutsemist. Kas sellest kah juttu tuleb?

Tuleb ikka, toote hinna arvutamise juures vaatame ka näiteid sellest, milline on sama müügihinna puhul tulemus OÜ, MTÜ ja FIE jaoks ning ettevõtluskonto kasutamisel.

Kohtade arv: 20 (20 vaba kohta)
Lisa kalendrisse
Go to Top